EVO X SST käigukasti hooldus ja remont (RalliArt)

Ilmselt paljud RalliArt ja EVO X autode omanikud, milledel on SST käiguast, on kogenud nendega esinenud probleeme. Kas käigud vahetuvad millal neile sobib või ei vahetu üldse. Käigud libisevad jne … 

Üks peamisi põhjusi selleks on hooldamata käigukast. Tehas on omalt poolt näidanud hooldusintervalliks erinevaid numbreid. Kohati on ka kirjas, et seda ei ole vajagi teha. Kui läbi siis ostke uus. Küll aga meie kogemustest soovitame seda teha vähemalt iga 50 000 km järgi. Tavalist õlivahetust iga 15 000 km järgi.

Peale seda, kui auto käigukast on hakanud streikima siis tavaliselt avastate, et ei olegi palju töökodasid, kes oleks suutelised SST käigukasti remontima. Peamiseks põhjuseks on SST käigukasti keerukus ehk väga vähesed inimesed teavad, kuidas neid kaste hooldada ja remontida. Tehase esindajad ei hooldagi neid kaste vaid pakuvad kohe uut käigukasti asemele, mis ei ole kindlasti soodsaim lahendus (eeldatav hind 10+ KEUR). Leiab kindlasti ka juba korda tehtud kasutatud käigukaste eBay kaudu, kuid asjaajamine ja ootamine on kordades kallim, kui lasta kast korraliselt hooldada.

Meie töökoda on täna kahe suurima SST käigukastide varuosade edasimüüja ja sertifitseeritud hoolduspartner Baltikumis. Saame neid käigukaste muuta vastupidavamaks suurtematele koormustele (kiirendusvõistlus, ringrada ja tänava tuuning).

Meie esmane hoolduspakett ( € 645,00)
* Väline filter
* Sisemine filter koos magnetiga
* Käigukasti õli (8L)
* Mehhaanika hooldus
* Käigukasti installatsiooni tööd

Hoolduse käigus võib välja tulla ka muid vigu, mis vajavad sekkumist. Midagi ei hakata ennem tegema, kui on omanikuga jõutud kokkuleppele, et välja tulnud sisemised vead kõrvaldada. Kõigi lisatööde kohta teeme omapoolse pakkumise.

Peamised vead, mis on esile tulnud:
* Sisemised sidurikorvi tihendid (Kolvid – (4tk)
* Käiguvahetuskahvlite tõukurkolvid (8tk)
* Sidurikettad on kulunud või saanud kuuma

Kui leiad, et sinu auto SST kast vajab hooldust siis pane aegsasti aeg meie juures kirja. Hoolduse tegemine on kordades soodsam, kui hakata soetama uut käigukasti.

Mõned näited, milline on kasti sisu seestpoolt, kui see on hooldamata:
https://www.pmr.ee/tehtud-tood/321blm/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *