Ford Focus RS vol.2

… olgu, me siis ikkagi jätkame selle auto putitamisega. Küll aga mitte enam meie autoga vaid meie klientide autodega 😉

Peale meie esimest projekti, mis me Ford Focus RS näol töökojas tegime, on vahepeal meie õuest läbi käinud veel 3 samalaadset isendit ja igaühega neist ka erinev lahendus. Mis aga selle asja pisut kummaliseks teeb – siis kõik teised Fordid on olnud halli värvi 🙂

 

Ford nr. 1 Ford nr. 2 Ford nr. 3

Ford nr. 1 – Peamiselt võimsuse kasv ja pisipudinad

Selle auto puhul oli kliendi soov saada omale lühiajaliselt selline “Fun to Drive” stiilis isend. Selleks soovis ta tõsta autol mootori võimsust. Mõeldud, tehtud. Pakkusime välja, et ehitame selle kasvu COBB platvormile.

Peale dünopingis häälestamist saime sellise tulemuse

Ford nr. 2 – Jäärajasõiduks ehitamine

See on nii öelda teine suurem töö, mis meile teha anti. Nimelt selle auto peamine ettevalmistus oli talveks ja puhtalt jäärajasõiduks.

Mis me siis kõik siin teinud oleme!
  1. Väikesed pidurisadulad, et mahuks alla panna 15″ Speedline veljed
  2. Et auto talveks pehmem oleks, lasime lahti stabilisaatori vardad
  3. Tõstsime autot pisut kõrgemaks, treides vedrustusele vahele paraja kõrgusega vaheflantsid
  4. Suurendasime võimsust läbi COBB AP3’e
  5. Vahetasime välja originaalrooli Sabelt SW390 rooli vastu
  6. Vahetasime välja originaal käiguvahetushoovastiku.                        Selle lahendusega saime käigud lähemaks ja konkreetsemaks. Enam ei lähe näpud kiirel käiguvahetusel vastu armatuuri. See lahendus vajab pisut rohkem seadistamist, et käiguvahetus oleks mugav.
  7. Lahendasime ära ABS mure, et see enam ei sekkuks                       Selle lahenduse puhul pidime välja vahetama originaalaku väiksema vastu. Selleks sai valitud peamiselt võistlusautodel kasutatav liitiumaku (kaalub 2kg).
    Paigaldasime autole teise ABS pumba ja ühendasime selle süsteemi (vajalik programmeerimine). Ehk nüüd on sellel autol 2 ABS pumpa, millest üks on ühendatud pidurisüsteemi ja teine ei ole.
    See ABS, mis ei ole ühendatud auto elektroonikaga, et olla nii öleda “loll” pump süsteemis, annab teada, et on olemas aga midagi ei tee.
  8. Programmeerisime ümber tagasilla suhtele 60/40
  9. Esireduktori vahetus Quaife LSD vastu.
    Siin on see VÄGA soovituslik ära vahetada, kuna Fordi tehasest tulev esidiffer ei ole tegelikult käsiteldav. Seda saate tunda omal nahal, kui näiteks kiirendate teel siis hakkab rool kiskuma suvaliselt vasakule ja paremale (muutub närviliseks).
Ford nr. 3 – Tagadifri programmeerimine

Selle auto oli see esimene auto, kellel me proovisime (loe katsetasime) tagasilla ümber programmeerimist. Nimelt on Fordi puhul omapärane see, et selle tagasillavedu on elektrooniliselt sisselülituv. See tähendab, et see lülitub sisse alles siis, kui esirattad esirattad kaotavad haarduvuse. See on koheselt ka kõrvaltvaatajale näha ja autos tunda, kui Ford järsult kohalt võtab, hakkavad esirattad esimesena kraapima ja hetkepärast tuleb ka tagasild järgi.

Selle saime lahendatud tänu ühe Asutraalias oleva programmeerija, kelle tööriista me kasutame ja tagadifrit (RDU’d) ümber programmeerime.

Antud autol me suurendasime tagatifri hõõrdumist 12% võrra. See on soovituslik tänavaautole.
Kui autot kasutatakse rohkem rajal siis võib alustada 25% ja minna isegi kuni 50% (50/50).
Ford nr. 2 puhul me liikusimegi 25% peale ja juhi sõnul on auto jääl hästi  juhitav.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *